Srovnáváme předplacené karty mobilních operátorů

Mobilní operátor Telefónica O2

Telefónica Czech Republic vystupující pod značkou O2 spadá do skupiny Telefónica Europe a patří na našem trhu k předním mobilním operátorům. V bohaté nabídce služeb této společnosti najdete především hlasové i datové služby, které využívají miliony českým zákazníků. Mezi mobilní služby patří samozřejmě i předplacené karty pro zákazníky, kteří se nechtějí vázat k pravidelným mobilním tarifům a chtějí mít své výdaje plně pod kontrolou. Majoritním vlastníkem společnosti je španělský operátor Telefónica SA a zbytek vlastní soukromí nebo institucionální investoři.

Předplacené karty O2

Předplacené karty O2 nabízejí možnost volání bez závazků a pravidelných poplatků s odměnou za dobití. V nabídce předplacených karet společnosti Telefónica najdete několik modelů předplacenek s odlišnou sazbou na volání nebo SMS. Pro mnohé uživatele může být lákavá a zajímavá nabídka předplacené karty s výhodným voláním do vlastní sítě, kde navíc při splnění vybraných podmínek můžete volat nebo zasílat SMS zprávy zcela zdarma. V tabulce najdete ceník vybraných základních služeb, a pokud chcete předplacené karty O2 porovnat s dalšími předplacenkami dostupnými na našem trhu, můžete využít jednoduché srovnání předplacených karet.

Ceník volání a SMS / MMS zprávy

Telefónica O2 nabízí několik druhů předplacených karet, které se liší nabídkou cen za volání. Pro zobrazení podmínek pro volání a SMS zdarma využijte nápovědy u ceníkové položky.

Předplacená
karta / služba
Volání do
vlastní sítě
Volání
mimo síť
SMS
zprávy
MMS
zprávy
O2 karta Na!Dlouho 5,90 Kč Po první provolané minutě v mobilní a pevné síti O2 už neplatíte žádný další poplatek. Váš hovor má limit maximálně jednu hodinu. 5,90 Kč Po 1. minutě můžete do ostatních mobilních sítí volat zdarma max. po dobu jedné hodiny. Podmínkou je dobití vaší předplacené karty minimální částkou 300 Kč. Nabídka platí po 30 dní od vašeho dobití. 1,90 Kč 5,90 Kč
O2 karta Na!Hlas 5,60 Kč Když dobijete kredit v minimální hodnotě 200 Kč, získáte pokaždé na čtyři víkendy volání do mobilní a pevné sítě O2 zcela zdarma. 5,60 Kč 2,60 Kč Když dobijete svůj kredit v minimální hodnotě 200 Kč, získáte pokaždé na čtyři víkendy SMS zprávy do mobilní sítě O2 zcela zdarma. 5,90 Kč
O2 karta Na!Pište 6,70 Kč 6,70 Kč 1,90 Kč 5,90 Kč

Internet s předplacenou kartou O2

S předplacenkami O2 můžete používat v chytrých telefonech i mobilní internet s možností výběru podle doby používání nebo velikosti datového limitu. Ve všech případech jste limitování FUP, po jehož překročení klesne rychlost internetu na poměrně použitelných 200 kb/s. Když nebudete mít aktivní žádný internetový tarif platí cena 30 Kč / 24 hodin od prvního připojení.

Název služby Období FUP Navýšení FUP Cena
Internet na den 1 den 30 MB Nezávazný internet s datovým limitem 30 MB na 24 hodin od prvního použití. Po vyčerpání datového limitu dojde ke zpomalení rychlosti internetu na 200 kb/s. - - - 30 Kč Pokud nemáte aktivní balíček pro mobilní připojení, jedná se o standardní způsob zpoplatnění internetu, pokud dojde během dne k jeho použití.

První hodina mobilního připojení k internetu bude zpoplatněna pouze částkou 15 Kč.
Internet v mobilu+ S 7 dní 37.5 MB Internet v mobilu s datovým limitem 37,5 MB na týden, po jehož vyčerpání klesne rychlost na použitelných 200 kb/s. - - - 50 Kč Internet v mobilu vhodný pro občasné ověření e-mailových zpráv nebo kontrole novinek na Facebooku s omezením na týden. V balíčku zdarma obdržíte i SMS zprávy do sítě O2.
Internet v mobilu+ M 7 dní 250 MB Internet v mobilu s datovým limitem 250 MB na týden, po jehož vyčerpání klesne rychlost na použitelných 200 kb/s. - - - 90 Kč Internet v mobilu vhodný pro běžné prohlížení internetových stránek s omezením na týden. V balíčku zdarma obdržíte i SMS do sítě O2.
Internet v mobilu+ L 30 dní 3 GB Internet v mobilu s datovým limitem 3 GB na měsíc, po jehož vyčerpání dojde k omezení rychlosti na použitelných 200 kb/s. - - - 550 Kč Internet v mobilu vhodný pro aktivní používání na celý měsíc. V balíčku také zdarma obdržíte i SMS zprávy do sítě O2.
Internet v mobilu+ XL 30 dní 10 GB Internet v mobilu s datovým limitem 10 GB na celý měsíc, po jehož vyčerpání klesne rychlost na použitelných 200 kb/s. - - - 800 Kč Internet v mobilu vhodný spíše pro notebooky a tablety na celý měsíc. V balíčku také zdarma obdržíte i SMS zprávy do sítě O2.

Další možnosti předplacenky O2

Základní informace o službách, které využijete při používání předplacené karty mobilního operátora Telefónica O2. Pokud hledáte informace o přenesení čísla k vašemu novému operátorovi, navštivte otázky a odpovědi. Pro kompletní ceník a nabídku všech dostupných služeb včetně všeobecných obchodních podmínek při využívání předplacenky O2 navštivte www stránky operátora.

Premium
SMS zprávy
Použitá síť
operátora
Platnost
kreditu
Dobíjecí
částka
Způsob
účtování
Ano Operátor podporuje Premium SMS včetně audiotextového volání. Můžete tak využívat např. oblíbené platby pomocí SMS. Vlastní 6 měsíců Platnost kreditu je od 6 měsíců do 12 měsíců vždy od posledního dobití v závislosti na výši dobíjecí částky a pak váš neprovolaný kredit propadá. Celková platnost SIM karty s číslem je 13 měsíců, a pokud v této době provedete dobití bude vám vrácen i propadnutý kredit. od 200 Kč Volací kredit můžete dobíjet nejen pomocí bankomatu, v elektronickém bankovnictví, terminálu nebo dobíjecím kupónem, ale i mnoha dalšími způsoby. 60 + 60 Účtovaná tarifikace je uváděna v sekundách. Hodnota 60 + 60 oznamuje, že vám mobilní operátor účtuje poměrně nevýhodně každou započatou minutu hovoru.

NÁHLED WWW TELEFÓNICA O2

Náhled WWW stránek Telefónica O2

VÝHODY PŘEDPLACENÉ SLUŽBY

 Nabídka několika druhů předplacených karet O2, ze kterých si zákazníci mohou vybrat pro sebe tu nejvýhodnější.

 Předplacená O2 karta Na!Dlouho může uživatelům nabídnout až hodinový hovor do vlastní sítě za jednorázový poplatek.

 Při splnění vybraných podmínek je u O2 karty Na!Hlas volání a SMS do vlastní sítě O2 vždy zdarma.

 Nabídka neomezených balíčků pro volání a SMS zprávy včetně internetu v mobilu.

 Opravdu bohaté možnosti pro dobíjení volacího kreditu předplacené karty včetně zajímavých odměn a výhod za dobití.

 Mobilní internet i po vyčerpání datového limitu dále funguje za poměrně použitelné rychlosti 200 kb/s.

CO SE VÁM UŽ LÍBIT NEMUSÍ

 Zbytečně složitá nabídka možnosti volání a internetu, která může být na první pohled poměrně nepřehledná.

 Mnohdy výhodné volání do vlastní sítě je vykoupené nejen podmínkou dobití kreditu, ale i zbytečně vyšší cenou za hovor do sítě cizího mobilního operátora.

 Ceny SMS zpráv jsou poměrně vysoké a to včetně předplacené O2 karty Na!Pište, která je určená zejména pro psaní zpráv.

 Způsob účtování 60 + 60 považujeme za přežitý a je pro všechny zákazníky tohoto mobilního operátora značně nevýhodný.

 V nabídce mobilního internetu nenajdete cenově přijatelný tarif na celý měsíc, který by obsahoval odpovídající FUP.

 

SPONZOROVANÉ ODKAZY

Informační Newsletter

Nechte se informovat v momentě, kdy se na trhu objeví nový operátor se zajímavou nabídkou předplacených karet nebo dojde k důležité změně předplacenky některého ze stávajících mobilních operátorů.

PŘIHLÁSIT K ODBĚRU