Srovnáváme předplacené karty mobilních operátorů

Mobilní operátor Telefónica O2

Telefónica Czech Republic vystupující pod značkou O2 spadá do skupiny Telefónica Europe a patří na našem trhu k předním mobilním operátorům. V bohaté nabídce služeb této společnosti najdete především hlasové a datové služby, které využívají miliony českým zákazníků. Mezi mobilní služby patří samozřejmě také předplacené karty pro zákazníky, kteří se nechtějí vázat k pravidelným mobilním tarifům a chtějí mít své výdaje plně pod kontrolou. Majoritním vlastníkem je španělský operátor Telefónica SA a zbytek vlastní soukromí nebo institucionální investoři. V současné době je mobilní operátor O2 majoritně vlastněný skupinou PPF, která ho koupila od španělské telekomunikační společnosti Telefónica v roce 2013.

Předplacené karty O2

Předplacené karty O2 nabízejí možnost volání bez závazků a pravidelných poplatků s odměnou za dobití. V nabídce předplacených karet společnosti Telefónica najdete několik předplacenek s odlišnou sazbou na volání nebo SMS. Pro mnohé uživatele může být lákavá a zajímavá nabídka předplacené karty s výhodným voláním do vlastní sítě, kde navíc při splnění vybraných podmínek můžete volat nebo zasílat SMS zprávy zcela zdarma. V tabulce najdete ceník základních služeb, a pokud chcete předplacené karty O2 porovnat s dalšími předplacenkami dostupnými na našem trhu, můžete využít jednoduché srovnání předplacených karet.

Ceník volání a SMS / MMS zprávy

Telefónica O2 nabízí několik druhů předplacených karet, které se liší nabídkou cen za volání. Pro zobrazení podmínek pro volání a SMS zdarma využijte nápovědy u ceníkové položky. Největším benefitem jsou odměny za dobíjení v podobě volání zdarma do vlastní sítě. Zajímavou volbou může být O2 karta PředplaDENka, kde při využití služby zaplatíte jednorázově 20 Kč za den a získáte neomezené volání do všech sítí v ČR.

Předplacená
karta / služba
Volání do
vlastní sítě
Volání
mimo síť
SMS
zprávy
MMS
zprávy
O2 karta
NA!VÝBĚR
4,90 Kč Při dobití kreditu v minimální výši 300 Kč získáte na 30 dní bonus na neomezené volání do vlastní sítě včetně pevných linek. 4,90 Kč 1,90 Kč 5,90 Kč
O2 karta PředplaDENka 20 Kč/den Jednorázová částka 20 Kč je stržena z kreditu započetím prvního volání. Následně po zbytek kalendářního dne už můžete volat neomezeně. 20 Kč/den Jednorázová částka 20 Kč je stržena z kreditu započetím prvního volání. Následně po zbytek kalendářního dne už můžete volat neomezeně. 2,00 Kč Při aktivaci služby "VOLÁNÍ + SMS" získáte neomezené hovory + SMS zprávy za denní paušál 25,00 Kč. Částka je stržena z kreditu započetím prvního volání či odesláním SMS. 5,90 Kč

Internet s předplacenou kartou O2

S předplacenkami O2 můžete používat v chytrých telefonech i mobilní internet s možností výběru podle doby používání nebo velikosti datového limitu. Když nebudete mít aktivní žádný internetový tarif platí cena 29 Kč / 24 hodin s datovým limitem 30 MB od prvního připojení.

Název služby Období FUP Navýšení FUP Cena
Internet na den 1 den 30 MB Nezávazný internet s datovým limitem 30 MB na 24 hodin od prvního použití. Po vyčerpání FUP dojde ke zpomalení rychlosti pouze na 32 kb/s. - - - 29 Kč Pokud nemáte aktivní některý z dostupných balíčků pro mobilní data, jedná se o běžný způsob zpoplatnění internetu, pokud dojde během dne k jeho použití.
Balíček 500 MB 30 dní 500 MB Jedná se o automaticky se obnovující datový balíček s limitem 500 MB na měsíc, u kterého může dojít po vyčerpání FUP k placenému obnovení původního limitu, a to opakovaně. 150 Kč Za uvedenou částku se obnovuje nový datový limit 500 MB do konce původního období. 150 Kč Mobilní internet na měsíc, vhodný především pro občasné prohlížení stránek.
Balíček 1,5 GB 30 dní 1,5 GB Jedná se o automaticky se obnovující datový balíček s limitem 1,5 GB na měsíc, u kterého může dojít po vyčerpání FUP k placenému obnovení původního limitu, a to opakovaně. 149 Kč Za uvedenou částku se obnovuje nový datový limit 1,5 GB do konce původního období. 299 Kč Mobilní internet na měsíc, vhodný především pro běžné prohlížení stránek.
Balíček 5 GB 30 dní 5 GB Jedná se o automaticky se obnovující datový balíček s limitem 5 GB na měsíc, u kterého může dojít po vyčerpání FUP k placenému obnovení původního limitu, a to opakovaně. 249 Kč Za uvedenou částku se obnovuje nový datový limit 5 GB do konce původního období. 549 Kč Mobilní internet na měsíc, vhodný především pro aktivní prohlížení stránek.

Další možnosti předplacenky O2

Základní informace o službách, které využijete při používání předplacené SIM karty mobilního operátora Telefónica O2. Pokud hledáte informace o přenesení čísla k novému operátorovi, navštivte otázky a odpovědi. Pro kompletní ceník a nabídku všech dostupných služeb včetně obchodních podmínek při využívání předplacenky O2 navštivte www stránky operátora.

Premium
SMS zprávy
Použitá síť
operátora
Platnost
kreditu
Dobíjecí
částka
Způsob
účtování
Ano Operátor podporuje Premium SMS včetně audiotextového volání. Můžete tak využívat např. oblíbené platby pomocí SMS. Vlastní 6 měsíců Platnost kreditu je od 6 měsíců do 12 měsíců vždy od posledního dobití v závislosti na výši dobíjecí částky a pak váš neprovolaný kredit propadá. Platnost SIM karty je až 13 měsíců. od 200 Kč Volací kredit můžete dobíjet nejen pomocí bankomatu, v elektronickém bankovnictví, terminálu nebo dobíjecím kupónem, ale i zároveň mnoha dalšími způsoby. 60 + 60 Účtovaná tarifikace je uváděna v sekundách. Hodnota 60 + 60 oznamuje, že vám mobilní operátor účtuje poměrně nevýhodně každou započatou minutu hovoru.

NÁHLED WWW TELEFÓNICA O2

Náhled WWW stránek Telefónica O2

VÝHODY PŘEDPLACENÉ SLUŽBY

 Nabídka několika druhů předplacených karet O2, ze kterých si zákazníci mohou vybrat pro sebe tu nejvýhodnější.

 U předplacené služby NA!VÝBĚR dobijte minimálně za 300 Kč a jako bonus za dobití nově získáte také 100 MB dat na 30 dní.

 Nabídka neomezených balíčků pro volání a SMS zprávy včetně internetu v mobilu.

 Za O2 kartu PředplaDENka platíte pouze za dny, kdy ji aktivně používáte. Získáte s ní neomezené volání do všech sítí v ČR a to včetně neomezeného internetu s maximální rychlostí 32 kb/s. vhodný pro zprávy a chat.

 Opravdu bohaté možnosti pro dobíjení volacího kreditu předplacené karty včetně zajímavých odměn a výhod za dobití.

 Mobilní internet i po vyčerpání datového limitu dále funguje za poměrně použitelné rychlosti 200 kb/s.

CO SE VÁM UŽ LÍBIT NEMUSÍ

 Zbytečně složitá nabídka možnosti volání a internetu, která může být na první pohled poměrně nepřehledná.

 Mnohdy výhodné volání do vlastní sítě je vykoupené nejen podmínkou dobití kreditu, ale i zbytečně vyšší cenou za hovor do sítě cizího mobilního operátora.

 Ceny za SMS zpráv jsou ve srovnání s ostatní konkurencí poměrně vysoké.

 Způsob účtování 60 + 60 považujeme za přežitý a je pro všechny zákazníky tohoto mobilního operátora značně nevýhodný.

 

SPONZOROVANÉ ODKAZY

Komparomat.cz

Potřebujete porovnat nabídku vybraných služeb nebo hledáte srovnání zajímavých online produktů? Můžeme vám nabídnout přehledné informace mnohem dříve, než začnete tyto služby využívat. Pravidelně srovnáváme služby z oblasti bankovnictví, energetiky, telekomunikací, pojišťovnictví.