Srovnáváme předplacené karty mobilních operátorů

Výhody a nevýhody předplacenky

Pokud stále váháte, zda vybrat předplacenou kartu nebo paušální tarif, pak vám v rozhodnutí může pomoci náš článek. Předplacené služby jsou obecně vhodné pro ty, kteří aktivně nevolají a nemají tak důvod vázat se k pravidelné měsíční platbě mobilního tarifu. Tomu, kdo v průběhu měsíce provolá sotva několik desítek minut a zároveň neodesílá stovky SMS zpráv, může běžný volací kredit vystačit na jeden měsíc nebo klidně i půl roku. Pokud to je i váš případ, nemá cenu se vázat k jakémukoliv výhodnému tarifu, protože nebudete umět využít jeho možnosti a budete pouze platit pravidelné poplatky.

Jednoduše pro všechny, kteří chtějí mít mobilní výdaje pod kontrolou a nemají chuť se vázat.

Praktický příklad:
Běžný volací kredit v hodnotě 200 Kč dokážete u některého z operátorů využít např. na 50 minut hovoru do kterékoliv pevné nebo mobilní sítě včetně odeslání 50 SMS zpráv. A je pouze na vás, zda vám takový kredit vystačí týdny nebo i několik měsíců.

Hlavní výhody předplacených karet

Jaké nevýhody očekávat při používání předplacených karet?

Předplacené karty mobilních operátorů mají samozřejmě i své nevýhody. Především se nevyplatí od určitého počtu provolaných minut a odeslaných SMS zpráv měsíčně, hlavně pokud takové výdaje s voláním máte pravidelně. Velmi častým problémem je opomenutí nabít kredit, který jste nuceni si sami hlídat a často nedostatek zjistíte v momentě, kdy právě potřebujete nutně telefonovat. V takovou chvíli si, ale zavoláte pouze na nouzová čísla záchranky, policie nebo hasičů. Naštěstí jste, ale v případě nízkého kreditu včasně upozornění hláškou operátora o jeho aktuálním stavu. Uživatelé předplacenek často nemají k dispozici stejné možnosti mobilních služeb (neomezené volání, mobilní internet) jako majitelé některého z tarifů a nelze očekávat, že vám operátor nabídne mobilní telefon za zvýhodněnou cenu.

Informační Newsletter

Nechte se informovat v momentě, kdy se na trhu objeví nový operátor se zajímavou nabídkou předplacených karet nebo dojde k důležité změně předplacenky některého ze stávajících mobilních operátorů.

PŘIHLÁSIT K ODBĚRU