Srovnáváme předplacené karty mobilních operátorů

Výhody a nevýhody předplacenky

Pokud stále váháte, zda vybrat předplacenou kartu nebo paušální tarif, pak vám v rozhodnutí může pomoci náš článek. Předplacené služby jsou obecně vhodné pro ty, kteří aktivně nevolají a nemají tak důvod vázat se k pravidelné měsíční platbě mobilního tarifu. Tomu, kdo v průběhu měsíce provolá sotva několik desítek minut a zároveň neodesílá stovky SMS zpráv, může běžný volací kredit vystačit na jeden měsíc nebo klidně i půl roku. Pokud to je i váš případ, nemá cenu se vázat k jakémukoliv výhodnému tarifu, protože nebudete umět využít jeho možnosti a budete pouze platit pravidelné poplatky.

Jednoduše pro všechny, kteří chtějí mít mobilní výdaje pod kontrolou a nemají chuť se vázat.

Praktický příklad:
Běžný volací kredit v hodnotě 200 Kč dokážete u některého z operátorů využít např. na 50 minut hovoru do kterékoliv pevné nebo mobilní sítě včetně odeslání 50 SMS zpráv. A je pouze na vás, zda vám takový kredit vystačí týdny nebo i několik měsíců.

Hlavní výhody předplacených karet

Jaké nevýhody očekávat při používání předplacených karet?

Předplacené karty mobilních operátorů mají samozřejmě i své nevýhody. Především se nevyplatí od určitého počtu provolaných minut a odeslaných SMS zpráv měsíčně, hlavně pokud takové výdaje s voláním máte pravidelně. Velmi častým problémem je opomenutí nabít kredit, který jste nuceni si sami hlídat a často nedostatek zjistíte v momentě, kdy právě potřebujete nutně telefonovat. V takovou chvíli si, ale zavoláte pouze na nouzová čísla záchranky, policie nebo hasičů. Naštěstí jste, ale v případě nízkého kreditu včasně upozornění hláškou operátora o jeho aktuálním stavu. Uživatelé předplacenek často nemají k dispozici stejné možnosti mobilních služeb (neomezené volání, mobilní internet) jako majitelé některého z tarifů a nelze očekávat, že vám operátor nabídne mobilní telefon za zvýhodněnou cenu.

Komparomat.cz

Potřebujete porovnat nabídku vybraných služeb nebo hledáte srovnání zajímavých online produktů? Můžeme vám nabídnout přehledné informace mnohem dříve, než začnete tyto služby využívat. Pravidelně srovnáváme služby z oblasti bankovnictví, energetiky, telekomunikací, pojišťovnictví.